Нові правила роботи ГИБДД дозволяють влаштовувати засідки в спеціальних випадках

Починаючи з 20 жовтня почне функціонувати новий адміністративний регламент ДІБДР, який передбачає правила поведінки працівників ДАІ при зупинці авто поза стаціонарних постів. Одним з нововведень можна назвати той факт, що відтепер правоохоронці можуть гальмувати машини, перебуваючи в засідці, але згідно з документом, це вони зможуть робити у передбачених законом спеціальних випадках.

Такі заходи вводяться з метою забезпечення належного нагляду за дорожнім рухом на аварійних ділянках дороги, а крім того, у випадках здійснення нагляду за дорожнім переміщенням з застосуванням інструментів фото – і відеозйомки порушень ПДР. Патрульна машина може розміститься в місцях, що мають обмежену видимість рельєфом і елементами облаштування дорожньої мережі.

Експерти відзначають, що такі засідки застосовуються у всіх країнах світу. В інших варіантах розвитку подій автомобіль ДПС повинен бути помітний для автолюбителів. Також у нових правилах більше немає пункту, що говорить, що водії можуть проводити фото – і відеозйомку правоохоронців у разі виникнення конфлікту, але це не означає, що знімати поліцейських заборонено.