Китайський зонд надіслав перші панорамні фото зворотнього боку Місяця

Китайський зонд надіслав перші панорамні фото зворотнього боку Місяця

Китайське космічне агентство оприлюднило перший панорамний знімок місячної поверхні, який зняв їхній зонд місії Chang’e-4 на зворотному боці Місяця.

Про це повідомляє у п’ятницю "BBC Україна".

Зокрема, на фотографії частково видно посадковий модуль і місяцехід, який зараз досліджує кратер Карман.

Повідомляється також, що місія Chang’e-4 стала першою спробою сісти на боці Місяця, який не видно з Землі, і місяцехід щойно прокинувся від "періоду сну". Апарат відправили в цей режим після посадки як пересторогу через високі температури, оскільки Сонце піднялося в найвищу точку над місцем посадки. Очікувалося, що температура сягне близько 200 градусів за Цельсієм. Проте, як повідомили представники Китайської програми дослідження Місяця (CLEP), місяцехід "Юту-2", зонд і супутник, через який передається інформація, перебувають у "стабільному стані".

"Дослідники завершили попередній аналіз топографії місячної поверхні навколо місця посадки на основі знімку, який зробила камера апарату", — заявили представники програми після оприлюднення знімків.

Китайське телебачення також показало знімок, який назвали фотографією посадкового модуля, знятою місяцеходом "Юту-2".

На відміну від попередніх знімків, які надіслав зонд, китайські дослідники застосували до панорамного фото корекцію кольору, щоб все виглядало так, як це би побачили на місці посадки люди.


Джерело статті: “http://ua.today/news/technology_and_science/kitajskij_zond_nadislav_pershi_panoramni_foto_zvorotnogo_boku_misyacya”